Sukcesy naszych uczniów 2014/2015

XI Międzyszkolne Zawody Modeli Halowych
     17 czerwca 2015 r. w Raciborzu odbyły się XI Międzyszkolne Halowe Zawody Szybowców o puchar Prezydenta miasta Raciborza. Zawody zostały rozegrane na szczeblu wojewódzkim i wzięły w nich udział szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. Nasze gimnazjum reprezentowały Natalia Trojan i Wiktoria Bucka (z klasy 2a) oraz Agata Majewska, Kinga Głąbała i Anna Łaba (z klasy 3a).  Zawodniczki  dwukrotnie puszczały swoje modele w kategorii szybowców styropianowych. Suma czasów uzyskanych lotów, jakie zdobyła Agata Majewska, dała jej pierwsze miejsce, a Wiktorii Buckiej miejsce drugie
    Zawodniczkom serdecznie gratulujemy.

Mariola Pomorska

Wysokie miejsce naszego ucznia w Turnieju Boccia !!!
    W dniach 15-16. 05. 2015 roku w Konopiskach pod Częstochową uczeń klasy 1c Łukasz Sudoł wraz ze swoją drużyną zajął wysokie miejsce, bo 4IV Międzynarodowej Integracyjnej Paraolimpiadzie Turniej Boccia „Prometeus – Cup 2015„. Zawodnicy byli doskonale przygotowani więc rywalizacja była zacięta.

Łukaszowi oraz jego drużynie serdecznie gratulujemy!

Aleksandra Kowalik

I miejsce w Mistrzostwach Zabrza w Biegu na Orientację!

W dniu 09. 05. 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Zabrza i Regionu w Biegu na Orientację. Nasza reprezentacja w składzie: Anna Łaba, Anna Sitek, Patrycja Mandel po trudnym i długim biegu zdobyła II miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej Patrycja Mandel wywalczyła I miejsce. [link do galerii]

Serdecznie gratulujemy!

Bożena Syrek

II miejsce w IX Igrzyskach Sportowych Klas Integracyjnych !

Mimo szalejącego wiatru i padającego deszczu jak co roku wraz z reprezentantami klas integracyjnych wybraliśmy się na IX już Igrzyska Sportowe Klas Integracyjnych 2015 organizowane w Gimnazjum nr 9 w Zabrzu.
Walka była zacięta, konkurencje wymagające bystrego umysłu, zręczności, zwinności, kreatywności
i poczucia humoru. Wszyscy zawodnicy z pełnym zaangażowaniem rzucali do celu, skakali w dal, rozwiązywali zadania, turlali piłkę i tworzyli … dzieła artystyczne. Dzięki umiejętności współdziałania udało nam się zdobyć II miejsce !! Po wszystkim czekał na nas słodki poczęstunek i małe nagrody – niespodzianki. A za rok … za rok wrócimy i zawalczymy o I miejsce.
[link do galerii]

Jasełka nagrodzono!
    W dniu 7 stycznia 2015 roku w kościele św. Józefa w Zabrzu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VIII Zabrzańskim Przeglądzie Jasełek. Przypomnijmy, iż uczniowie klasy 1b (wraz z wychowawcą panem Dawidem Brzeziński, paniami Aleksandrą Dąbrowską, Olimpią Szarapow oraz Beatą Kopiec-Krupą) przygotowali i zaprezentowali jasełka po śląsku. Wystąpienie okazało się ogromnym sukcesem, zaś zaangażowanie i praca wszystkich zostały nagrodzone. Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce.
    Nagrodę z rąk biskupa Jana Wieczorka, wiceprezydenta miasta pana Jana Pawlucha oraz naczelnika Wydziału Oświaty pana Andrzeja Gąski w imieniu klasy odebrali: Wiktor Barbus, Adam Beraś, Bartłomiej Stanek oraz Krzysztof Wesołowski. Nagroda została ufundowana przez Multikino. Wszyscy zostali zaproszeni na dowolnie wybrany seans filmowy.
    Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do udziału w podobnych imprezach.
Dawid Brzeziński

Kolejny raz sukces Dawida Węgrzyńskiego

W dniu 3 grudnia 2014 roku Dawid Węgrzyński, uczeń klasy II A liceum, zajął drugie miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zabrzu, który zorganizowany został pod patronatem prezydenta miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik. To kolejny sukces naszego ucznia.

Tradycyjnie już młodzież IV Liceum sięga po laury w konkursach związanych z naszym regionem. Gratulujemy!
Mirosława Leciejewska – Boncol

Wiktoryjo Dawida

Jo wom godom, iże Dawid Węgrzyński z klasy II A liceum zajął 2 miejsce (ex equo) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w finale XIV konkursu gawędziarskiego w gwarze śląskiej „Jo wom godom”.  Konkurs ten jest organizowany co roku przez OPP4 z Zabrza, a finałowe przesłuchania odbywały się 17.11 w sali witrażowej Muzeum Górnictwa w Zabrzu. Recytatorów oceniało jury pod przewodnictwem pani profesor Heleny Synowiec z Uniwersytetu Śląskiego. Dawid został zauważony wśród uczestników z Zabrza, Rybnika, Rudy Śląskiej, Piekar i Chorzowa. Gratulujemy!