DMiT opanowany przez zabrzańską młodzież…

Zwieńczeniem obchodów 100 rocznicy nadania praw miejskich miastu Zabrze, był koncert w Domu Muzyki i Tańca, podczas którego zaprezentowali się uczniowie zabrzańskich szkół. Technika, Licea i Zespoły Szkół przedstawiły krótki filmik w duchu szkoły, a ich utalentowani przedstawiciele pokazali program artystyczny. Wydarzeniu przyglądała się Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, Wiceprezydent Pan Krzysztof Lewandowski, Przewodnicząca Rady Miasta Pani Łucja Chrzęstek-Bar, Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Ewa Borys, Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Ewa Wolnica oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie preznetowanych szkół.

IV LO w Zabrzu reprezentował Szymon Bratos, który na gitarze elektrycznej zagrał partie solowe utworów zespołów Pink Floyd, Dire Straits oraz Queen. Kolejno Dariia Tsomina zaśpiewała piosenkę „Snowman” Sia. Podczas jej występu uczestnicy mogli podziwiać na telebimie pokaz akrobatyczny Danieli Okular. Daniela towarzyszyła Darii również tańcząc na scenie. Obydwa występy były niesamowite i dostarczyły dużo wrażeń.

Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenki ” I Ciebie też, bardzo” Męskiego Grania.