Dwudniowa wycieczka do stolicy Czech

Praga – miasto setek wież, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata zwiedzane przez uczniów IV LO w Zabrzu podczas dwudniowej wycieczki.

Pierwszego dnia podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczyliśmy na własne oczy Klasztor Strahowski z biblioteką, Plac Hradczański, Hradczany, Katedrę św. Wita, Zamek Królewski, Złotą Uliczkę, Plac Loretański z pałacem Czerninów, pomnikiem Benesza i Praską Loretą, Małą Stranę z bazyliką św. Mikołaja oraz ogrody i Pałac Wellsteina. To było naprawdę intensywne zwiedzanie, ale nie chcieliśmy pominąć żadnego ważnego elementu architektury Pragi. Pod wieczór dodatkowo czekał nas godzinny rejs po Wełtawie, podczas którego mogliśmy trochę odpocząć i cieszyć nadal nasze oczy widokami panoramy miasta.

Zwiedzanie z przewodnikiem w drugi dzień obejmowało Nowe Miasto – plac św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego i pomnikiem patrona placu, Obecni Dum, Bramę Prochową, ulicę Celetna, Dom pod Czarną Madonną, Rynek Starego Miasta, w tym średniowieczny Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, kościół św. Mikołaja, pomnik Jana Husa oraz Mały Rynek, ulicę Karlową do Klementinum i Most Karola. Ponadto podziwialiśmy cały czas budynki prezentujące przeróżne style architektoniczne.

Towarzyszyła nam cudowna pogoda, świetne nastawienie i dobre humory. Młodzież mogła spędzić ze sobą więcej czasu, jeszcze lepiej się poznać i zawrzeć nowe przyjaźnie.

Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu i krótki filmik: