I Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy

3 czerwca odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy, w którym zgłoszone drużyny sprawdziły się zarówno w teście wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również w konkurencjach na torze z zadaniami indywidualnymi i grupowymi.

Podczas turnieju przeprowadzono akcję: „100 minut resuscytacji w sztafecie na 100-lecie”, która obyła się w związku z obchodami 100-lecia uzyskania praw miejskich przez miasto Zabrze. Dlatego też zaszczycili nas swoją obecnością goście: Pani Wiceprezydent Katarzyna Dzióba, Pani Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej – Czesława Winecka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Ewa Wolnica. Zaproszeni goście pogratulowali nagrodzonym w turnieju oraz uczestniczyli w pokazie ratownictwa przedmedycznego, który został przygotowany przez Szkolna Grupę Ratowniczą IV LO pod okiem Pani Magdaleny Podgórskiej.

Turniej ukazał nam, że przed wieloma młodymi osobami misja ratowania ludzkiego życia jest otwarta🚑.

Zapraszamy do zobaczenia relacji z wydarzenia: