Podpisanie porozumienia o współpracy z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej

16 stycznia 2019 roku nastąpiło uroczyste zawarcie porozumienia o współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, a Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Zabrzu. Dokumenty zostały podpisane przez dziekana Wydziału, pana prof. dr. hab. inż. Marka Gzika oraz dyrektora Szkoły, panią mgr Marię Skrzypczyk w obecności przedstawicieli władz miasta i społeczności Szkoły.

Celem porozumienia jest objęcie przez Wydział Inżynierii Biomedycznej patronatu naukowego nad uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12, a tym samym rozwój kontaktów w sferze działań dydaktycznych i naukowych, tworzenie możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań i umiejętności uczniów Szkoły oraz prowadzenie wymiany doświadczeń w zakresie nauczania i wychowania młodzieży, pomiędzy nauczycielami Szkoły a pracownikami naukowo-dydaktycznymi Szkoły.