Wycieczka do Torunia – realizacja projektu MEiN “Poznaj Polskę”

23-24 listopada 2021 roku młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Zabrzu wzięła udział w wycieczce do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika i pierników. Wyjazd został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach projektu “Poznaj Polskę”.

Uczniowie poznali w ciągu tych dwóch dni uroki miasta, jego historię i legendy z nim związane. Miasto, które jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zrobiło na wszystkich uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Ich wiedza historyczna została poszerzona, dzięki zwiedzeniu Toruńskich Muzeów: Domu Mikołaja Kopernika, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika oraz Muzeum Toruńskiego Piernika.

Ciekawym doświadczeniem dla młodzieży była możliwość zwiedzania Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym licealiści brali udział w wystawie pod nazwą “Ścieżki dorastania”. Wzbudziła ona wiele pozytywnych emocji, pozwoliła uczniom w sposób doświadczalny przeżyć rożne sytuacje związane z dojrzewaniem, sferą społeczno-kulturową oraz emocjonalną.

Podczas wyjazdu nie zabrakło też czasu na integrację między uczniami, wspólne granie, śpiewanie, dyskusje.

Zobaczcie filmik i fotorelacje z tego wyjazdu:

FILMIK->-> Wycieczka do Torunia realizacja projektu MEiN Poznaj Polskę 23-24.11.2021 – YouTube