Pokazy pierwszej pomocy w przedszkolu

Pomimo trzech dni do rozpoczęcia wakacji nasza Szkolna Grupa Ratownicza nie zwalnia tempa i kontynuuje swoją misję w szerzeniu wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzisiaj, tj. 24.06.2026 r., Szkolna Grupa Ratownicza ponownie zawitała w murach przedszkola nr 41 w Zabrzu, w którym mieliśmy przyjemność dopiero co zabezpieczać w ramach pierwszej pomocy przedmedycznej festyn rodzinny, po to aby przeprowadzić pokazy pierwszej pomocy dla wszystkich przedszkolaków.

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, w których każda odbywała osobne szkolenie z ogólnych zasad bezpieczeństwa, dzwonienia na 112, sprawdzania świadomości i oddechu u osoby poszkodowanej, a następnie z prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED oraz przekładaniem osoby do pozycji bezpiecznej.

Kolejnym krokiem pokazów było podzielenie dzieci na jeszcze mniejsze trzy grupy i przetestowanie swoich umiejętności na trzech różnych stanowiskach, czyli:

– naklejania elektrod z AED wraz z jego użyciem
– prowadzenie uciśnięć ratowniczych na naszym dzielnym Misiu Ratowniku 🙂
– przekładanie osoby do pozycji bezpiecznej

Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, wiedzą oraz skupieniem co spowodowało, że atmosfera pokazu oraz ćwiczeń przebiegła przecudownie. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty za rok!

Comments are closed.