Krzyżówka matematyczna na 100-lecie miasta Zabrza dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

We wtorek 4 października uczniowie  klasy 4A Szymon Bratos i Michał Kłosiński wzięli udział konkursie matematycznym – Krzyżówka matematyczna na stulecie Zabrza zdobywając drugie miejsce. W pierwszym etapie uczestniczyły dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych, następnie w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu zmagali się z zadaniami uczniowie szkół ponadpodstawowych. Rywalizowały drużyny dwuosobowe. Wyniki działań były hasłami w krzyżówce oraz datami historycznymi związanymi z dziejami miasta. Organizowali to uczniowie z klasy 4d pod kierunkiem nauczyciela. To ciekawa inicjatywa związana z Zabrzem. Naszym uczniom gratulujemy🥈.